Jak przygotować się do sesji biznesowe?

Sesja biznesowa - sesja wizerunkowa

Jak przygotować się do sesji biznesowej?

Takiej sesji potrzebuje każdy, kto wie, że fotografia biznesowa to podstawowe narzędzie sprzedaży, które pomoże stworzyć silną i udaną markę - również markę osobistą.

Mam dla Ciebie kilka wskazówek, które pomogą Ci przygotować się do sesji biznesowej:

📍 Zastanów się, jak chcesz, aby Twoja sesja prezentowała Twoją markę i wizerunek biznesowy. Czy masz już spójny brand czy zaczynasz go tworzyć? Jakie kolory są Ci bliskie, czy Twoja branża wymaga od Ciebie oficjalnego stroju czy możesz wystąpić przed obiektywem w czymś bardziej casualowym?

📍 Pomyśl, czy widzisz się w studio fotograficznym lub w wykreowanej przestrzeni czy u siebie w biurze/lokalu

📍 Zarezerwuj termin: Zarezerwuj termin sesji zdjęciowej z wyprzedzeniem, aby mieć czas na przygotowanie się do niej.

📍 Skonsultuj się z fotografem: Porozmawiaj z fotografem, który będzie przeprowadzać sesję, aby uzyskać jego wytyczne dotyczące miejsca zdjęć, ogólnej wizji, poszukaj zdjęć które przykuły Twoje oko - pokaż je fotografowi, znajdzie wspólny język i cel.

📍 Zastanów się czy potrzebujesz makijażystki/fryzjerki

📍 Przygotuj ubiór: Upewnij się, że masz wszystko, co jest ci potrzebne do ubrania się na sesję. Zwróć uwagę na to, że ubiór powinien być schludny i profesjonalny. Przygotuj kilka stylizacji - wspólnie z fotografem wybierzecie tę odpowiednią.

📍 Bądź odpowiednio przygotowany: Zabierz ze sobą wszystkie dokumenty i akcesoria, których będziesz potrzebować podczas sesji, takie jak notatnik, długopis, telefon komórkowy i portfel (w zależności od branży - floryści będą mieli inne potrzeby od prawniczek)

📍Zadbaj o swój wygląd: Upewnij się, że jesteś wyspana_y i wypoczęta_y, a Twoje włosy, twarz i paznokcie są czyste i schludne.

📍 Przypomnij sobie o celu sesji: Pamiętaj, że sesja biznesowa jest okazją do prezentacji Twojej marki i wizerunku biznesowego. Przygotuj się do niej zgodnie z tym celem i pozwól, aby Twoja naturalna osobowość i entuzjazm wybrzmiały na zdjęciach.

Share this story